Haber

Hasbro, Mattel’i Bünyesine Katmaya Hazırlanıyor

ABD’nin en büyük oyuncak üreticilerinden biri olan Hasbro’nun aynı sektördeki rakip firma Mattel’i satın almak istediği bildirildi.

Hasbro, Lego’dan sonra dünyanın en büyük oyuncak firmalarının başında geliyor ve The Wall Street Journal’daki  bir habere göre , kısa süre önce en önemli rakibi Mattel’i satınalmak için bir teklifte bulundu.

Eğer Mattel söz konusu teklifi kabul ederse, ABD’deki en büyük iki oyuncak firması güçlerini birleştirecekler ve ürün yelpazesi oldukça geniş bir katalog ortaya çıkacak. The Wall Street Journal’ın verdiği bilgilere göre, kısa süre önce yapılan anlaşmanın şartları şu an için açıklanmadı. Fakat Hasbro’nun teklifi son yıllarda maddi zorluklar içinde bulunan Mattel için bir fırsat olarak görünüyor.

Mattel,  Diğer büyük oyuncak üreticilerinden Toys R ‘Us şirketinin Eylül ayında iflas başvurusunda bulunulmasının ardından satışlarında düşüş yaşadığını bildirdi. Toys R ‘Us firmasının İflas başvurusu aynı zamanda Hasbro satışlarını da oldukça etkiledi fakat Rhode Island merkezli şirket, kısmen Star Wars ve Frozen gibi Disney mülklerine dayanan oyuncakları nedeniyle bu yılı oldukça iyi satış rakamlarıyla geçirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir