Haber

Sarwar’dan GTA Online İle İlgili Önemli Açıklamalar!

Şirketin büyük beklentilerle üzerinde çalıştığı Red Dead Redemption 2 oyunu piyasaya çıkmasının ardından teknik ekibin büyük bir kısmını bu oyuna aktaracak olan Rockstar Games, GTA Online’ı ikinci plana atacak.

Firmanın Tasarım ekibinin başında bulunan Imran Sarwar geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda şirketin geçmişi ve geleceğine dair önemli mesajlar verdi. Açıklamalarındaki en önemli noktalar ise GTA V’e uzun süredir konuşulan DLC’nin gelme ihtimalinin sıfıra yakın olmasıydı. Sarwar, ” Firma olarak tek kişilik oyunları daha çok beğeniyoruz.Hikaye anlatımı ve büyük bir dünyaya katılma duygusunu kesinlikle benimsiyoruz, bu nedenle iki ve daha fazla kişi ile oynana oyunlar tek kişilik oyunlarla pek rekabet edemiyor” dedi.

Konuşmasına ”GTA V’te mevcut olan tek kişilik mod kesin bir biçimde büyük ve de hiç bir eksiği olmayan, 3 karakterin iç içe geçtiği bir hikaye. Oyunun çevrimiçi bölümü ise çok yüksek bir güce sahipti, fakat bu gücü kesintisiz bir şekilde sağlamak firma için büyük zaman kaybına yol açıyor ve Red Dead Redemption 2 gibi büyük beklentilerimiz olan oyun için tek oyunculu moda yönelmemizde büyük engel teşkil ediyor diyen Sarwar, herşeye rağmen önümüzdeki senelerde tek oyunculu modla ilgili DLC’ler çıkarabileceklerini açıkladı.

GTA’nın her zaman olduğu gibi oldukça karmaşık bir zaman diliminden geçtiğini ve bu durumun doğal olarak zaman ve kaynak gerektirdiğini söyleyen Sarwar, tek oyunculu açık dünya oyunlarını her zaman için tercih ettiklerini açıkladı. Bu açıklamalar bize GTA Online’a yapılacak desteklerin eskisi gibi olmayacağını gösteriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir