İnternet

Teknolojide, Kadınlar Erkeklerden Daha İyi!

Brookings Enstitüsü tarafından yapılan araştırmada, kadınların erkeklerden daha iyi dijital becerilere sahip olduklarını ancak sektörde halen az sayıda kadının olduğunu açıkladılar. ” Dijitalleşme ve Amerikan İşgücü ” isimli Brookings raporunda, bilgi, beceri, eğitim ve öğretim gibi bir çok faaliyetleri baz aldı. Raporda erkekler 45 puan alırken kadınlar ise 48 puan aldı.

Raporda, kadınların teknoloji alanındaki bu üstün yeteneklerine rağmen bilgisayar, mühendislik, gibi yüksek teknoloji içeren mesleklerin yanında yönetim, nakliye ve inşaat gibi düşük dijital mesleki işlerde en üst dijital işlerin başında hala daha çok erkeklerin bulunduğu vurgulanmış.

Kadınların hala üst düzey pozisyonlarda varlıklarının düşük olmasının çok bilindik bir sorun olduğuna değinilen raporda, teknik işlerde kadın istihdamı erkeklere göre % 30 daha düşük. Teknoloji şirketlerinin yönetim ve liderlik pozisyonlarında durumun aynı olduğu belirtiliyor.

Rapor, “Dijitalleşmenin gelişmesi daha az eğitimli ve vasıfsız işçiler için istihdam sağlamak ve bu konudaki açığı kapatmak için önemli fırsatlar sunuyor, Fakat bu konuda ilerleme şu an için umut verici gibi görünmüyor. az eğitimli ve vasıfsız işçilerin çok azı dijitalleşme alanında kendilerini eğitmeye çalışıyorlar” bölümüne vurgu yaparak sonlanıyor.

4 comments

  1. Gönül perinçek

    Hiç şaşırmadım desem yalan olmaz Tabiki kadınlar erkeklerden daha iyi olacak. Diğer her konuda olduğu gibi.

    Reply
  2. Katılmıyorum. Kadın erkek eşitliğini sonuna kadar savunuyorum fakat teknolojiye yön verenlerin hepsi erkektir.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir