Mobil

Akıllı Telefonlar İnsanları Yaşayan Zombilere Çeviriyor!

Gelişen teknoloji ile birlikte cep telefonlarıda akıllı bir hal aldı. Bununla beraber artık insanlar sosyal medya hesaplarına ya da herhangi bir web sitesine girmek için bilgisayar veya laptop değil akıllı telefonlarını kullanıyorlar. ABD’de yapılan bir araştırmada akıllı telefonların yıllar geçtikçe insanları aşırı derecede bağımlı hale getirdiğini ve bu durumun maalesef çocuk yaşta insanlara kadar indiği tespit edildi.

Akıllı telefonların hayatımızdaki yeri artık reddedilemez bir boyutta. Peki çocuklarımızı bu bağımlılık haline getiren tehlikeden nasıl koruyabiliriz ? Herşeyden önce çocuklarınızı ders dışında sosyal aktivitelere yönlendirmek en önemli önlem diyebiliriz. Çünkü bir çok çocuk ders dışında kalan zamanlarını tamamen telefon başında geçiriyorlar.

Yapmamanız gerekenlerin başında ise telefonu yasaklamak geliyor. Kesinlikle böyle bir önlem almaya çalışmayın, bu şekilde alacağınızı sandığınız önlem çocuklarınızın telefona olan ilgisini daha çok arttıracaktır. ABD’de yapılan araştırmalar akıllı telefonların adeta insanlığı yaşayan zombilere dönüştürdüğünü ortaya koymuş durumda.

Herşeyden önce çocuklarınızı kitap okumaya, sokakta oynamaya, spor yapmaya ve balık tutma gibi bir çok aktiviteye yönlendirebilirsiniz. Bu durum yetişkinler içinde geçerli çocuklarınızın bu çok yararlı ama fazlası insanı bağımlı hale getiren teknolojiyle arasına bir sınır koyarken kendiniz içinde bu çizgiyi koymalısınız.

3 comments

  1. Himmet Dobrucalı

    Çocuklarınızı uzak tutun bu saçma teknolojiden tamam bilgisayar olmalı ve onun üzerinde çocuklar kendini geliştirmeli ama 7 Gün 24 Saat cepte bilgisayar olmaz.

    Reply
  2. Yazık etmeyin çocuklarınıza uzak tutun bu akıllı cihazlardan. En azından belli bir yaşa gelene kadar.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir