Mobil

Sony Sonunda Çift Kamera Sensörü Kullanmaya Karar Verdi!

Teknoloji devi Sony, bilindiği gibi akıllı telefon yarışında rakiplerinin oldukça gerisinde kaldı. Örnek vermek gerekirse çift kamera sensörü kullanmayan telefon modeli neredeyse artık yok gibi. Fakat Sony bugüne kadar bu özelliğe telefonlarında yer vermiyordu. Ancak son gelen bilgilere göre kısa süre sonra orta seviye Xperia modellerinde bu özelliğe yer vermesi bekleniyor.

Yeni model üzerinde çalışmalar sürerken üretilecek telefonun kod adının Sony H3213 Avenger olduğu belirtildi. Xperia XA Ultra modelin orta seviye versiyonu olacağı tahmin edilen cihazın, ön tarafında 4K çekim yapabilme özelliği bulunan 16 MP ve 8 MP olmak üzere 2 kamera bulunuyor. Arka kısmında ön kısımda olduğu gibi 4K görüntü kaydı özelliği bulunan ve 21 MP gibi yüksek çözünürlükte kamera sensörü yer alacak

H3213 Avenger koduyla üretilecek telefonun ekranı 6 inç büyüklüğünde olacak. Akıllı telefon işlemcileri piyasasının 1 numaralı ismi Qualcomm Sony’nin yeni model telefonunda da karşımıza çıkıyor. 1.8 GHz ve 8 çekirdekli Snapdragon 630 işlemci ile oldukça iddialı bir model olacağa benziyor.

Kısacası orta seviye için olumlu özellikler olsa da üst seviye telefonlarda Sony hala yetersiz gözüküyor. Ayrıca H3213 Avenger’da 4 GB Ram ve 32 GB depolama alanı olacak. Telefon Android 8.0 Oreo işletim sistemi ile satışa sunulacak.

2 comments

  1. Sony artık çok geç kaldı. Samsung ve Apple yürüdü gitti bu ikiliyi ancak Çin’li yeni şirketler yakalayabilir.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir