Sosyal Medya

Facebook’ta kısa süreli arama sorunu!

Sosyal medya sitesi Facebook’ta bugün kısa süreli arama sorunu yaşandı. Arama bölümünde girdiğiniz isimi ararken ekran uzun süre dönerek arama sonuçlarına cevap vermedi.

Dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya platformu Facebook’ta bugün yaşanan geçici problemle ilgili herhangi bir bilgi gelmedi. Platformun ara bölümüne isim yazdığınızda sonuç ekranı yerine sürekli dönen ve aramanın sürdüğünü gösteren bir ekran sizi bekletiyor ve sonucu göstermiyordu. Oluşan problemin kısa sürede çözüldüğü gözlenirken, yaklaşık 15 dakika boyunca site üzerinden arama yapılamadı.

2 milyarı aşkın kullanıcı sayısıyla dev bir sosyal ağ olan Facebook’ta daha öncede bağlantı problemleri yaşanmıştı. Bir çok kez oluşan sorunlar nedeniyle site açılmıyor ya da isteklere çok ağır cevap verebiliyordu. Geçtiğimiz Temmuz, Ağustos ve Ekim aylarında bağlantı sorunu yaşanan Facebook’la eş zamanlı olarak Instagram uygulamasındada benzer sorunlar yaşanmıştı.

Yaptığımız araştırmalarda, bugün yaşanan arama sorunu ile ilgili daha önce hiç bir şikayet olmadığını gördük. 2 milyarı aşkın kullanıcına hizmet veren bir sitede bu tip problemlerin olması gayet doğal. Yalnız şirket bu tip durumlarda resmi bir açıklama yapmamakta kararlı gibi gözüküyor. Daha önce oluşan problemler gibi bu problemin ardından da resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

3 comments

  1. Hep oluyor bu sorun zaten. Facebook iyice gevşedi her dakika bir bağlantı sorunu oluyor. Artık buna bir çözüm bulmaları lazım.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir