Sosyal Medya

Instagram masaüstü versiyon için çalışmalarını hızlandırdı!

Facebook tarafından satın alındıktan sonra her geçen gün artan kullanıcı kitlesiyle ses getiren Instagram, bugün yaptığı açıklamayla platformun masaüstü versiyonunda kullanılacak iki yeni özelliği hayata geçirdi. Kullanıcılar bugünden itibaren Instagram masaüstü platformunda hikaye paylaşımı yapabilecek bunun yanı sıra gönderi kaydedebilecekler.

Yeni hayata geçirilen özellikler sayesinde masaüstü Instagram akışının sol kısmında yer alan kamera simgesine tıklayarak kütüphanenizde var olan görsel ya da videoları işaretleyip ana sayfada hikaye bölümünde yayınlayabileceksiniz. Buna ek olarak hikayenize metin ilave edebilecek ve metin rengini istediğiniz şekilde oluşturabileceksiniz.

Masaüstü versiyonu için çalışmalarını yoğunlaştıran Instagram, yukarıda yazılı özelliklerin yanında kullanıcılar, instagram.com adresinden arzu ettikleri paylaşımları kaydedebilecek ve sitenin sağ kısmında bulunan bookmark simgesinden paylaşımlarını yeniden görebilecekler. Tüm bu özellikler önümüzdeki günlerde tüm instagram kullanıcılarının hizmetine sunulacak.

Bir çok kullanıcı bu yeni özellikleri beğenip desteklerken, bir kısım kullanıcı ise instagramın temel özelliklerinin dışına çıktığını ve platformun gittikçe facebook benzeri bir yer olmaya başladığını belirterek yapılan bu yeniliklere karşı çıkıyorlar. Siz bu konuda ne dersiniz ? Gerçekten instagram yeni bir facebook olma yolundamı ilerliyor ?

2 comments

  1. Evet masaüstü bilgisayarlar için acil tüm fonksiyonları aktif etmeleri lazım herkeste akıllı telefon yokki.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir