Ve Diğerleri

Toyota’nın İnsansı Robotu Hareketlerinizi Taklit Ediyor!

Toyota, operatörün hareketleri ile kontrol edilebilen ve senkronize hareket edebilen üçüncü nesil insansı robotu olan T-HR3’ü tanıttı. Robotu kontrol eden kişi, veri eldivenleri ve robotların bakış açısını göstermek için kameralara bağlı bir HTC Vive VR kulaklık takıyor. Toyota, 1.54 metre boyunda ve 75 kg ağırlığında olan T-HR3’ü evde, hastanelerde, şantiyelerde, felaket bölgelerinde ve hatta uzayda insanlara yardım edebilmesi için üretti.

Robotu kontrol eden kullanıcı hareket ettirdiğinde, MMS sistemi robotun vücudunun 29 farklı bölümüne sinyal verir. Operatör yerinden kalmadan yürüme hareketi yaparak robotu öne veya arkaya hareket ettirebilir. Robotun ayrıca üst seviye denge kontrolü mevcut, bu nedenle bir nesneye çarparsa, dengesini rahatlıkla koruyabilir.

Toyota robot bölümü genel müdürü olan Akifumi Tamaoki,” İnsanlarla bir arada yaşayan ve günlük hayatlarında onlara yardımcı olan samimi ve yararlı robotları geliştirmek için T-HR3’ü geliştirdik “dedi. “

3 comments

  1. Yakında dünya savaşları bu yapay zekalı robotlar yüzünden çıkacak. Korkum insanın robotları değilde robotların insanları yönetmesi. Allah sonumuzu hayır etsin. Teknoloji ilerledikçe başımızada yeni dertler açılacak gibi.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir