Yazılım

Facebook Messenger artık 4K çözünürlüğü destekleyecek!

Facebook Messenger son bir yılda çok sayıda yeni güncelleme aldı ve son yapılan güncelleme ile beraber artık yüksek çözünürlüklü fotoğrafları karşı tarafa rahatlıkla gönderebileceksiniz . Bugünden itibaren Facebook, ABD, Kanada, Fransa, Avustralya, İngiltere, Singapur, Hong Kong, Japonya ve Güney Kore’deki Messenger kullanıcılarının uygulamasında “4K” çözünürlükte fotoğraf gönderme güncellemesini hizmete sundu. Şirket, önümüzdeki günlerde listede bulunan ülke sayısını arttırmayı hedefliyor.

Facebook daha önce Messenger’ın yalnızca “2K” çözünürlükteki fotoğraf yüklemelerini desteklediğini belirtmişti. Fakat güncelleme ile uygulama artık maksimum 4096 x 4096 piksel çözünürlüğü destekleyecek. Yeni desteklenen çözünürlükte fotoğraf göndermek ve paylaşmak için Messenger uygulamasının en son sürümüne güncellendiği kontrol etmeyi unutmayın.

Özellikle 2017 yılı içinde şirket, Facebook Messenger ve Instagram genelinde çok fazla güncelleme gerçekleştirdi. Bir çok kullanıcı aslında bu boyutlarda fotoğraf yüklemiyor ama yinede az sayıda olan kullanıcılar için bu haber memnuniyet verici oldu. Peki sizler son yapılan değişikliğe nasıl bakıyorsunuz ? Sizlerde 4K çözünürlükte fotoğraf paylaşan az sayıda kullanıcı arasındamısınız ?

2 comments

  1. Geç bile kalmışlardı. Böyle güncellemelerden sonra test aşamasını bir kerede Türkiye olarak seçinde kurban keselim.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir